ד״ר אריק בלטקסה

״אנחנו ישנים כשליש מהחיים, ולכן תפקיד מרכזי לשינה באיכות החיים ובריאות האדם. אני מאמין שאיבחון נכון בהפרעות השינה, טיפול מהיר, מכוון ומותאם אישית יאפשרו לכל אחד להנות משינה טובה ותפקוד יום יומי מיטבי, ביחד עם שיפור בבריאות הגוף והנפש״.

מומחה ברפואה פנימית וריאות, תחום השינה והנשמה לא פולשנית

בוגר ביה"ס לרפואה של ה Pontificia Universidad Javeriana (קולומביה) משנת 2004. הוא השלים את התמחותו ברפואה פנימית וריאות במרכז הרפואי שיבא בתל השומר, ושימש כרופא בכיר עד שנת 2016. עם שובו לארץ בשנת 2019, לאחר התמחות-על בת שלוש שנים במרכז מוביל עולמי במחלות שינה והנשמה לא פולשנית, ב Hospital Clinic, ברצלונה, התקבל דר' בלטקסה במרכז הרפואי רבין על מנת להוביל את תחום השינה והנשמה לא פולשנית. לדר׳ בלטקסה ניסיון קליני רב. תחומי העניין העיקריים שלו הם דום נשימה בשינה (אבחון וטיפול), COPD, Obesity Hypoventilation Syndrome, מחלות רסטריקטיביות של בית החזה, מחלות נוירומוסקולריות (ALS, Duchenne, Myasthenia Gravis, Myotonic Dystrophy) והנשמה לא פולשני בחולים מורכבים כרוניים. כמו כן הוא לקח חלק בפרויקטים מחקריים אירופיים רב-לאומיים מיוזמת Horizon 2020. כיום הוא PhD candidate באוניברסיטת ברצלונה שבספרד.

פעילות נוכחית

החל משנת 2021 גויס על ידי המרכז הרפואי שיבא על מנת לקדם שירות רב תחומי ומתקדם לחולים שסובלים מכשל נשימתי כרוני מסיבות שונות, ומחלות שינה הזקוקים להנשמה לא פולשנית ועוד פתרונות טכנולוגית לאיבחון וטיפול מרחוק, בין היתר. כיום משמש כרופא אחראי על המרפאה להנשמה לא פולשנית ושינה בבית חולים שיבא, ורופא בכיר במערך השינה של אסותא.

חבר באיגודים וארגונים מקצועיים רבים

חבר באיגוד הישראלי לרפואת ריאות, איגוד האירופאי לרפואת ריאות (ERS) והחברה הישראלית לחקר השינה.

קביעת פגישה

אנא מלאו את הפרטים ונציג מטעם הרופא יחזור אליכם בהקדם.

פרטי יצירת קשר